SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Terrin 4558042
nr 455 8042
Terrin
med lock, Silver, höjd: 21 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 5 mars 2007
1.200 kr
1.100 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver